- Lars Hellik Strøm
Prosjektet som viser vei
Oppdatert: 5. mai 2021
Ved Kopstad skal det legges til rette for en ny godsterminal. Det bygges derfor en forbindelse dit, samtidig som den gamle linja blir beholdt i om lag en kilometers lengde til bruk som «uttrekksspor». Mer i reportasjen i Jernbanemagasinet fra Mars 2020, finner du her.
Siste innlegg
Se alleAre Karlsen i brev til samferdselsministeren: Håper og tror på politisk støtte til Kopstad-terminalen. Det er flere hindre i veien for den planlagte godsterminalen på Kopstad. Nå har ordførerne i Hort
Arbeiderpartiet, Fremskridspartiet FrP og SV har nå flertall på Stortinget for både spor og veiløsning inntil og ut av godsterminalen på Kopstad. Her finner du linken til artikkelen i Jarlsberg avis:
Petter Eiken: Vi oppfatter deres motstand som nær sabotasje (gjengangeren.no). Link til artikkelen finner du her.