- Lars Hellik Strøm
Mener Jernbanedirektoratet bremser
Oppdatert: 5. mai 2021
Horten kan få godsterminal, vognparkering, avfallsmottak og Norges største togverksted på Kopstad - om de får to spor til Vestfoldbanen. En sportilgang er helt avgjørende for at godsterminalprosjektet lar seg gjennomføre, sier Petter Eiken som er styreleder i Oslofjord Logistikk. I Oslofjord Logistikk AS sine planer har Multiconsult skissert opp en lossestasjon, dimensjonert for 740 meter lang godstog. Det lengste som går på Europeiske baner.
Mer i Gjengangeren.no sin artikkel her: https://www.gjengangeren.no/5-60-669565
Siste innlegg
Se alleReguleringsplan for Kopstad godsterminal er lagt ut på høring for annen gangs behandling. Frist for merknader er 30. Juni. Link til notat på Horten kommunes nettside finnes her.
Gjengangeren 29.4.23: 2.mai samles hovedutvalget for bygg, regulering og næring. På planen står en enslig sak - og den har de behandlet før. Saken kan leses her: https://www.gjengangeren.no/fattet-ved
Gjengangeren 23.03.23: Godsterminalen på Kopstad skulle føre til færre lastebiler på norske veier. Om det blir mindre bil gjenstår å se. Både Bane Nor og Statsforvalteren har merknader til den nye reg