- Lars Hellik Strøm
Hvordan sikre utbygging av Oslofjord Logistikk på Kopstad?
Oppdatert: 19. okt. 2021
Kopstad godsterminal (400 mål) i Horten kommune planlegges som et logistikk - knutepunkt for jernbanerelatert virksomhet for gods, logistikk, service, resirkulering etc og vil skape nye arbeidsplasser og bidra til regional vekst og samfunnsutvikling. Planlegging av arealet startet i 2008. I 2012 ble det regulert til godsterminal.
Næringsområdet som drives av Oslofjord Logistikk AS, er planlagt som en privat terminal, men er avhengig av et nært samarbeid med det offentlige for å sikre god tilknytning til nærliggende infrastruktur.
Hele notatet kan leses i filen under:
Siste innlegg
Se alleMed vedlagte link kan du klikke deg inn på den virtuelle verden. Her kan du zoom deg rundt på godsterminalen på Kopstad fra ulike vinkler og med ulike elementer. https://cloudgis.multiconsult.no/porta